Konsultacja psychologiczna

psychoterapia Opole

Konsultacja psychologiczna Opole

Konsultacja psychologiczna pozwala na skonsultowanie ze specjalistą, jakim jest psycholog lub psychoterapeuta wątpliwości dotyczących trudności, z którymi zmaga się pacjent. Z konsultacji psychologicznej może skorzystać na przykład osoba, która ma trudności w radzeniu sobie z emocjami, nie jest pewna, czy dolegliwości, które odczuwa wywołane są przez czynniki psychosomatyczne, czy też potrzebuje porady psychologa lub psychoterapeuty w zakresie życia uczuciowego czy rodzinnego.

Pierwsze spotkanie w ramach konsultacji psychologicznej skupia się na kliencie, który opowiada o tym, dlaczego zgłosił się do psychoterapeuty, a rozmowa pozwala psychologowi na zebranie wywiadu. Na konsultacje psychologiczną składają się najczęściej dwa lub trzy spotkania.

Po zebraniu wywiadu psycholog wskazuje propozycje rozwiązań sytuacji, do których mogą należeć na przykład: psychoterapia krótkoterminowa lub długoterminowa, skierowanie na konsultację do psychiatry lub innego specjalisty.

W ofercie mojego gabinetu w Opolu znajdują się konsultacje psychologiczne dorosłych oraz konsultacje psychologiczne dzieci i młodzieży.