O Mnie

Paulina Szczechla – psycholog, psychoterapeuta Opole

.

 

 

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą i ukończyłam  czteroletnie szkolenie we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z rodzinami w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie (Kluczbork, Opole, Głubczyce). Pracowałam także jako psycholog w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu  oraz z dziećmi i młodzieżą w placówce opiekuńczo – wychowawczej w Opolu. Aktualnie pracuję w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Krapkowicach.

Posiadam również wykształcenie pedagogiczne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP.  Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

W ramach zdobywania doświadczenia psychoterapeutycznego odbyłam również staże w akredytowanych ośrodkach: w okresie lipiec – grudzień 2022 odbywałam staż w krakowskiej Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin na Szlaku oraz w lipcu 2023 r. w Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach. W ramach stażów obserwowałam i uczestniczyłam w procesach terapii indywidualnej, terapii rodzin i par pod nadzorem certyfikowanych psychoterapeutów.

W gabinecie psychologicznym przyjmuję w ramach wizyt prywatnych, oferuję konsultacje psychologiczne, psychoterapię osób dorosłych, a także psychoterapię dzieci i młodzieży.

 

 

Pracuję głównie w oparciu o podejście psychodynamiczne. Polega ono na zajmowianiu się uczuciami, przeżyciami klienta, aby dotrzeć do zrozumienia nieuświadomionych przyczyn jego trudności. Celem psychoterapii psychodynamicznej jest otrzymanie wglądu, który wpływa na uzyskanie większego wpływu na własne życie. Psychoterapia bazuje na relacji terapeuty z klientem  i opiera się na analizie przyczyn trudności, które zgłasza pacjent, uczuć i mechanizmów stojących za doświadczeniami i sposobem przeżywania świata, siebie, relacji oraz samego procesu terapeutycznego.

Swoją pracę uzupełniam o techniki zaczerpnięte z innych nurtów psychoterapeutycznych, dostosowując je do potrzeb danego klienta.